Aralık 6, 2018

Meme Küçültme

Meme, genetik üzelliklere bağlı olarak, çok sayıda doğum yapma, aşırı kilo alımı ile veya hormonal nedenlere bağlı olarak rahatsız edecek derecede büyüyebilir. Büyük göğüsler, estetik kusurların yanı sıra hareket bozukluğu, sırt ve boyun fıtığı, omuz ağrıları, göğüs altı pişikleri gibi birçok rahatsızlığa sebep olabilirler. Bu gibi durumlarda plastik cerrahlar tarafından meme küçültme ameliyatı önerilmektedir.
Ameliyat için son on yılda temel teknikler iyice yerleşmiş olup, her hasta tipi ve göğüs şekli için standart tedaviler belirlenmiştir. Genç ve sağlıklı hastada sadece “İ” ya da lolipop şekli olarak tanımlanan bir iz bırakan cerrahi tercih edilirken, daha büyük göğüsler için ise“ters T” şeklinde izi olan ameliyat şekli uygulanmaktadır.
Genellikle ameliyat sonrası günlük hayatı etkileyecek ağrı olmamaktadır ve hastalar yaklaşık bir hafta sonunda iş yaşantısına geri dönebilmektedir.
En sık sorulan soru ameliyattan sonra süt verebilmenin mümkün olup olmadığıdır. Ameliyattan sonra süt verilir, tüm uygulanan ameliyat tekniklerinde süt bezi ve kanalları korunmaktadır.
Ameliyattan sonraki erken dönemde zaman zaman görülen hissizlik zamanla (yaklaşık altı ay içerisinde) geri gelir.
Göğüsün ne kadar küçültüleceği boy ve kilonuzla orantılıdır. Genellikle meme dokusu bayanların hayatında önemli bir yer taşıdığı için çok küçük yapmayı tercih etmemekteyim.

FILL UP THIS FORM AND WE WILL CONTACT YOU SOON