Aralık 6, 2018

Karın Germe

Karın bölgesinde çatlak ve sarkma sebebi ile yapılan bir ameliyattır. Birden fazla gebelik, kilo alıp verme, özellikle son dönemlerde hızlı kilo verme sonrasında da sıklıkla uygulanır. Erkeklerde de sarkma durumu mevcut ise konforlu bir şekilde karın germe ameliyatı uygun olacaktır. Burada amaç, bölgenin cerrahi müdahale ile vücut yapısına uygun olarak toparlanmasını sağlamaktır. Geçmişte yapılan doğum izleri bu ameliyatla revize edilmiş olacaktır.
Doğum sonrası ne zaman yaptırabilirim? Bu soru en çok, en sık rastladığımız sorudur. Karın bölgeniz 9 ay boyunca bebeğinize ev sahipliği yaptı, doğumdan hemen sonra bu ameliyatı isteyemezsiniz, karın bölgeniz kendi kendini toparlayarak gerçek boyutunu alacaktır, doğumdan bir yıl sonra bu ameliyatı düşünmeniz daha doğru olacaktır.
Genel Anestezi ile yapılan bu ameliyat, karın kasları toparlanıp sıklaştırılırken, fazla deri alınarak, göbek deliğinin altında bulunan çatlaklarınızın da bu operasyonla gittiğini göreceksiniz.
Ameliyat sonrası ağrınız olacağı gibi size verilecek ilaçlar ile bu ağrılar hafife indirgenecektir. Operasyon sonrası bir hafta evde dinlenmeniz gerekmektedir. Bir hafta sonrasında kişi günlük yaşamına ve iş hayatına dönüş yapabilecektir. Size özel olarak verilen korsenizi ortalama 4 hafta kadar kullanmanız gerekecektir. İlk hafta öne eğilimli bir şekilde yürümeniz istenecek, ancak bir hafta sonrasında rahat bir şekilde doğrulabileceksiniz. Eğer Meme Protez, dikleştirme yada küçültme düşünüyorsanız karın germe ile aynı anda yaptırmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu ameliyat sonrası özellikle iyileşme sürecini geçirdikten sonra aynaya her baktığınız da keşke daha önce yaptırsaydım diyeceksiniz.

FILL UP THIS FORM AND WE WILL CONTACT YOU SOON